Winnaar van de Coöperatieve Award 2023 Rotterdam
Ze zijn er. Gelukkig maar. De mensen die zich op een bijzondere manier inzetten om onze wereld een stukje mooier en beter te maken. Ook in deze tweede editie van de Coöperatieve Awards brachten Rabobankleden ijzersterke kandidaten naar voren. Coöperatieve kanjers in hart en ziel. Maar wie van de genomineerden sprong er volgens de jury echt uit?
En de winnaar is ... Alida Vreden-Cyrus!
Echt zo leuk!’, reageert Alida enthousiast op de felicitaties. ‘Ik dénk dat ik weet waarvoor ik gekozen ben… Young Starters.’ Alida, zelfstandig ondernemer met een groot hart voor de maatschappij, zet zich al jaren in om kansen voor jongeren te creëren.
Young Starters leren ondernemen
Het begon met Alida’s onderneming Cyrus Care. Van hieruit helpt ze tekorten in de zorg verminderen. Cyrus is haar geboortenaam en Care staat voor haar grote betrokkenheid bij zorgprofessionals. Ze studeerde HBO-verpleegkunde, gaf leiding in ziekenhuizen en was docent. Uit belangstelling studeerde ze Sociale Wetenschappen. ‘Als socioloog verdiep ik me in mensen en grootstedelijke vraagstukken. Kennelijk raakte dit bekend, want ik werd door de gemeente gevraagd voor projecten om jongeren te coachen. Gelukkig hangt mijn netwerk aan elkaar van mensen die hun best doen ervoor te zorgen dat iedereen mee kan doen in de samenleving’, lacht Alida. ‘Zo begon Young Starters: een project van kansen bieden aan jongeren. Kansen om je talenten te ontdekken en te ontwikkelen’
Een droom helpen verwezenlijken
‘Als het je droom is om je eigen onderneming te starten, helpen wij die verwezenlijken. Wij faciliteren lessen in ondernemersvaardigheden door professionals, maar het bijzondere is: ze leren vooral heel veel van elkaar. Zelfs na de afronding van het traject blijven ze elkaar opzoeken. Geweldig toch?’
“Als je mensen kunt helpen die het minder hebben, doen!”
Tijd maken voor meer
‘Omzien naar elkaar was bij ons thuis vanzelfsprekend’, motiveert Alida haar inzet voor de stichting Samen Sterk Ondernemen, waar Young Starters onderdeel van is. ‘Je laat een ander eenvoudigweg niet zitten. Ik zie het terug in mijn dochters. Altijd oog voor de ander. Als je mensen kunt helpen die het minder hebben, doen!’ Dat is precies de motivatie waarom Alida ondanks haar drukke werkzaamheden tijd maakt voor Themater, waar in het Isala-theater het debat gevoerd wordt op thema’s als eenzaamheid, armoede en jeugdzorg. En voor de ledenraad van Rabobank. ‘Van daaruit kunnen we echt betekenisvol bijdragen aan de samenleving. Bovendien biedt het een verrijking van mijn netwerk en doe ik veel kennis op. Beide kan ik aanwenden ten goede.’
Genomineerd worden is een prachtige erkenning. En winnen? Dat is bijzonder eervol, met dank aan de leden van Rabobank! Tijdens een feestelijke bijeenkomst overhandigde Desiree Verdaasdonk, scheidend directeur coöperatieve Rabobank Rotterdam (ze vertrekt naar Midden-Brabant), de Award persoonlijk aan Alida.