Impact economische voorspoed blijft uit
Economisch gaat het voor de wind. Consumentenbestedingen nemen toe en de consument is in toenemende mate bereid om duurdere producten te kopen. Toch is het maar de vraag in hoeverre de autobranche profiteert van de economische voorspoed.
Figuur 1 laat zien dat er vrijwel geen correlatie is tussen de binnenlandse consumptie en de bestedingen aan nieuwe motorvoertuigen. De omzet uit aftersales is wel gestegen in de afgelopen jaren. Dit komt door het economisch herstel, maar ook door de inhaalslag in het uitgestelde onderhoud aan auto’s, welke nu voltooid zal zijn.
Marktaandeel private lease richting de 10%
Ondanks dat de nieuwverkoop zich weer heeft hersteld, na het dieptepunt in 2016, zijn de marges nog verder onder druk komen te staan. Dit wordt mede veroorzaakt door de groeiende populariteit van private lease. Private lease heeft in 2017 een marktaandeel van 8-9% bereikt van alle nieuwe auto’s op de weg. Op de consumentenmarkt is zelfs al 20% van de nieuwe auto’s in de handen van private lease.
Een beter jaar voor de occasionverkoop
In 2017 is de occasionverkoop, na twee jaren van sterke groei (+4,5% in 2016 en +4,7% in 2015), nagenoeg gelijk gebleven (-0,3%). Dit blijkt uit cijfers van VWE Automotive. De export van personenauto’s steeg met 1% en de import groeide met maar liefst 17,1% ten opzichte van 2016. In tegenstelling tot de nieuwverkoop nam de gemiddelde marge bij de occasionverkoop wel toe, onder andere door het toegenomen aantal inkoopkanalen en het grotere aanbod.