In de media

'Onze ramingen leggen ook economische zwakheden bloot'

7 april 2021 14:02
Downloaden

In het programma Stand van Nederland: Generatie Next van WNL licht econoom Carlijn Prins toe hoe economen van RaboResearch ramingen maken. Hoewel deze verwachtingen niet altijd precies uitkomen, zijn ze wel van belang. “Die voorspellingen leggen ook zwakheden in een economie bloot. Dat geeft beleidsmakers de kans om daarop in te spelen en aan te passen.”

Carlijn bij WNL

Achter de ramingen van de Nederlandse economie zitten modellen. "Die modellen zijn voor een groot deel gebaseerd op de historische relatie tussen economisch variabelen", aldus Prins. Maar de kans bestaat dat je voor een verrassing komt te staan. Dat speelde in 2020 bijvoorbeeld op de woningmarkt. "Na het uitbreken van de coronacrisis werd van links tot rechts geraamd dat de huizenprijzen zouden dalen omdat de economische klap zo groot was. Maar wat voor de huizenprijzen ook meespeelt, is dat de overheidssteun zo goed op gang is gekomen dat de inkomens van huishoudens op peil zijn gebleven", vervolgt Prins.

Bekijk de video bij Stand van Nederland: Generatie Next van WNL.

Disclaimer

De informatie en meningen in dit document zijn indicatief en alleen bedoeld voor discussiedoeleinden. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de in dit document beschreven transacties en/of commerciële ideeën. Dit document is uitsluitend bedoeld voor informatieve doeleinden en mag niet worden opgevat als aanbod, uitnodiging of aanbeveling. Lees verder