‘Ook onze jeugd moet straks nog volop kunnen genieten van voetbal’

4 april 2023 15:49

Ledverlichting, zonnepanelen en straks ook een warmtepomp. Vv Haastrecht kijkt uit naar een duurzame toekomst. Rabobank liet het balletje rollen, de club pakte het enthousiast op.

VV Haastrecht

‘Bij vv Haastrecht genieten we samen van de sport en van een van de mooiste complexen in de Krimpenerwaard, midden in de natuur’, zegt voorzitter Bert van Slooten. Dat willen we graag zo houden en daarom kijken we goed naar de toekomst.’ Verduurzaming hoort daarbij, zegt bestuurslid Léjan Duran. ‘We wilden graag zonnepanelen en deden mee met de campagne maatschappelijke gebouwen van Rabobank. Helaas haalden we niet voldoende stemmen. Toch ging het balletje rollen. Monique Overes van Rabobank vertelde mij over de mogelijkheden van Rabo ClubSupport Ondersteuning. Via deze ondersteuning bracht Rabobank ons in contact met een professionele begeleider die clubs helpt bij accommodatiebeheer en energiebesparing. Zij maakten voor ons een heel mooi verduurzamingsplan.’ Bert vult aan: ‘We voegden daar zelf nog een warmtepomp aan toe. Binnen de club worden deze plannen zeer gewaardeerd. We hebben dan ook samen op allerlei manieren geld opgehaald. Met een club van 100, de Grote Clubactie, de Vriendenloterij, de Rabo ClubSupport Stemcampagne. Ook kregen we een prachtige bijdrage van € 10.000 uit het Rabobank Coöperatiefonds. Een duurzaamheidsfinanciering maakte de begroting rond.’

Samen voor een duurzamere toekomst

De ledverlichting is al geplaatst, de voorbereidingen voor de zonnepanelen zijn in volle gang. Léjan: ‘En er is natuurlijk nog veel meer mogelijk. Elektrische laadpalen of energie opslaan in accu’s bijvoorbeeld. Of betere afvalverwerking. Zo zamelen we ook petflesjes in. Van de opbrengsten kopen we nieuwe sportmaterialen. Maar de oude materialen gaan vaak naar de stort. Onze oude materialen gaan in het vervolg naar CIRCULR, die oude sportmaterialen recyclet tot nieuwe sportmaterialen. We willen bovendien graag dat ons geplande nieuwe kunstgrasveld straks recyclebaar is.’ Het maakt dat vv Haastrecht met trots kan uitkijken naar een duurzamere toekomst. Bert benadrukt: ‘We zijn meer dan alleen een voetbalvereniging, we zijn onderdeel van de gemeenschap. We willen dus proberen om het goede voorbeeld te zijn. Het móet ook, want we willen deze sport mogelijk blijven maken. Met een verwarmde kantine, warme douches en goed licht om te trainen. Daar horen geen verlieslijdende en milieuvervuilende zaken bij. Ook onze jeugd moet straks nog volop kunnen genieten van voetbal.’