Impact & Entrepeneurship
Rabobank gaat een bijzondere samenwerking aan met vier grote kennisinstellingen in Amsterdam. Het zal de economie in de MRA nóg meer laten bloeien.

Ruim de helft van de Nederlandse startups en scale-ups is gevestigd in de Metropoolregio Amsterdam. De MRA heeft alles in huis om een uniek bloeiend, ondernemend en innovatief ecosysteem in Europa te zijn en blijven. Startups en scale-ups zorgen voor economische groei en voor de noodzakelijke innovaties op het gebied van digitalisering, vitalisering en duurzaamheid.
De krachten bundelen
Rabobank gaat samen met Vrije Universiteit (VU) Amsterdam, Universiteit van Amsterdam (UvA), Hogeschool van Amsterdam (HvA) en AmsterdamUMC flink investeren in het ondernemende en innovatieve ecosysteem in de MRA, om kennisinstellingen en ondernemerschap te verbinden en te versterken. Met de samenwerking willen de partijen hun krachten bundelen en de cruciale voorwaarden als kennisvalorisatie en ondernemerschap in de regio stimuleren.
Dit willen de kennisinstellingen en Rabobank onder andere doen door het opzetten van een Midden- en Klein Bedrijf (MKB)-Academie. Hier krijgen MKB-ers eenvoudig toegang tot kennis en talent, incubator programma’s en financiering. Zo kunnen ze continu blijven leren en innoveren. De focus zal op de thema’s duurzaamheid, gezondheid en AI komen te liggen. Ook zullen we met elkaar gaan kijken wat er nodig is om de succesratio van startups en scale-ups te vergroten.
Economische bloei in de regio
Rabobank zet zich al jaren in voor de verbinding tussen onderwijs en ondernemerschap in Amsterdam. Door de nauwe en structurele samenwerking met de vier kennisinstellingen kunnen we verschil maken in het vergroten van impact en entrepreneurship.
Erik Versnel, Coöperatief Directeur Rabobank Amsterdam: “We zijn trots dat wij als eerste private partner kunnen aansluiten bij het Entrepreneurship & Impact initiatief van de Amsterdamse kennisinstellingen. We brengen daar graag kennis, netwerk en funding. In de samenwerking met afzonderlijke instellingen is al veel bereikt. Zo is het Rabo Start- en Scale up team bijvoorbeeld nauw betrokken bij de verschillende incubator programma's. We financieren jaarlijks zo'n 60 miljoen in start- and scale-ups in de MRA. Alleen door samen te investeren in innovatie en ondernemerschap verbeteren we de economische groei en innovatie in onze regio.”