Jongeren tonen ondernemingszin bij The Boardroom regio Foodvalley

21 april 2026 13:54

Zijn jongeren in onze regio nog ondernemend? Het antwoord is volmondig: ja. Dat bleek tijdens de finale van The Boardroom regio Foodvalley 2026 op dinsdag 15 april. Bij creative agency De Indruk in Ede presenteerde een nieuwe generatie ondernemers (15–17 jaar) hun businessplannen. Rabobank is partner van dit jongereninitiatief.

The Boardroom regio Foodvalley 4

Concepten

De ideeën waren divers en creatief: van custom-made voetbalschoenen met een christelijke boodschap tot traditionele Chinese geurzakjes. Sommige plannen waren ambitieus, zoals het opzetten van een nieuwe luchtvaartmaatschappij, Malev. Andere concepten bevonden zich al in een verder stadium, zoals een online leerplatform voor Blender.

Samenwerking

Wat alle 15 deelnemers gemeen hadden, was hun nieuwsgierigheid en doorzettingsvermogen. Zij doorliepen het volledige trainingsprogramma van acht weken, waarin jongeren uit verschillende opleidingsniveaus kennismaken met ondernemerschap. Tijdens dit traject wordt samengewerkt met lokale ondernemers en professionals, onder wie Carmen de Bruin (Loviy), Daniel Verstege (Wij zijn Tegendraads) en Rico Sohilait (Motion Supply). Ook Rabobank Vallei en Rijn, de gemeente Ede en Regio Foodvalley zijn als partners betrokken.

Winnaars

De juryprijs van € 350,- ging naar Jelmer (15) uit Ede, die een webshop voor gepersonaliseerde geschenken ontwikkelde. Tijdens zijn pitch presenteerde hij al concrete voorbeelden. ‘Ik zag het echt niet aankomen, maar ik ben er heel blij mee. Ik heb dit idee de afgelopen weken uitgewerkt en ben trots op het resultaat’, aldus Jelmer.
Ook werd er door de Rabobank een aanmoedigingsprijs van € 125,- uitgereikt door directeur Ellen Verhoeven, aan de deelnemer met het meest unieke idee. Eleine (17) uit Bennekom was de gelukkige. Voor haar bedrijfsidee, Qing - Traditionele geurzakjes, had zij zich laten inspireren door haar moederland, China. ‘Met deze investering ga ik zelf zakjes maken. Ik wil dat het een persoonlijk product blijft’, vertelt ze.
Extra leuk om te melden: de jury bestond naast Ellen Verhoeven ook uit Nadieh van den Brink en Chris van de Kraats. Zij zijn ledenraadsleden bij Rabobank Vallei en Rijn.

The Boardroom is al jarenlang actief in de regio Foodvalley en blijft zich inzetten om jongeren te inspireren en te stimuleren hun ideeën en talenten te vertalen naar ondernemerschap. Kijk ook op theboardroom.live of mail chudi@teamollie.nl.