Bij de invoer van betaalopdrachten in Rabo Online Bankieren zijn er twee mogelijkheden:
SHA: je betaalt de kosten van je eigen bank en de ontvanger betaalt de overige kosten.OUR: je betaalt de kosten van je eigen bank en de kosten die de ontvanger aan zijn bank zou betalen. Hiervoor geldt een toeslag van 0,1% (minimaal € 5,00 en maximaal € 25). Ondanks de kostenoptie OUR worden er in sommige situaties toch kosten ingehouden door de begunstigde bank of diens correspondent, waardoor er minder bij de begunstigde aankomt. Rabobank heeft hier geen invloed op.Tarieven Wereldbetaling
Wisselkoers Wereldbetaling in euro
Als je euro’s overmaakt naar een buitenlandse rekening in een andere muntsoort, dan zet de buitenlandse bank de euro’s om naar die muntsoort (muntsoortconversie). De buitenlandse bank bepaalt bij deze omzetting de wisselkoers. Met een aantal buitenlandse banken hebben wij afspraken gemaakt, zodat de wisselkoers gunstiger is. Wil je dit niet, neem dan contact op met je Rabobank.
De volgende transacties worden omgezet naar de muntsoort van het land.
Wisselkoers Wereldbetaling in vreemde valuta
Je kunt ook zelf de vreemde valuta opgeven in Rabo Online Bankieren. Je hebt dan vaak een gunstigere wisselkoers. De actuele wisselkoers vind je op je transactieoverzicht. Bij het afronden van je betaalopdracht in Rabo Online Bankieren zie je een indicatief bedrag in euro’s op basis van de indicatieve wisselkoers. Wij kunnen vooraf niet aangeven welk bedrag exact wordt afgeschreven.
Tarieven en limieten van particulier betalingsverkeer